Jaarts Jasiulewicz Aleksander Arts

Dlaczego warto robić sportowe sesje zdjęciowe?

Dlaczego warto robić sportowe sesje zdjęciowe?

Jeśli od pewnego uprawiasz jakąś dyscyplinę sportową, to pewnie to, co Ci powiem nie będzie niczym zadziwiającym – mnóstwo poświęconego czasu, przelanych hektolitrów potu, trzymania diety, regularnego trenowania, bólu, kontuzji, fizjoterapii oraz nauki. Każdy z tych procesów potrafi zająć miesiące, a nawet lata. Dlaczego by nie spróbować tego udokumentować? Poniżej podam Ci kilka powodów, dla których warto wykonać taką sesję.

1. Pamiątka na lata.

Sesje są oczywiście idealną pamiątką na lata, ale też zapisem naszego progresu. Może to być poprawa kompozycji naszej sylwetki, może to być zarówno nawiązanie do nowego maxa w martwym ciągu, jak i nowej figury, której się nauczyliśmy. Po latach z satysfakcją wracamy do zdjęć, dzięki którym widzimy, jaką drogę przeszliśmy od tego czasu i jaki progres zrobiliśmy.

2. Pokonywanie swoich granic.

Zrealizowałem już niejedną sesję sportową i zauważyłem, że praktycznie w większości przejawia się jeden i ten sam aspekt – pokonywanie swoich granic. Pewnie kojarzysz to, że idziesz zmęczony po pracy na trening, a tu pojawia się nowy bodziec, ale również wymówki, przez które nie działasz na 100%.

Naturalne, że na sesji chcesz wypaść jak najlepiej, perfekcyjnie wykonać zamierzone elementy. Na miejscu – zdjęcia opłacone, czas ograniczony, obok są ludzie, którzy motywują, żeby jeszcze raz spróbować – to działasz na 100% i nagle się okazuje, że wcześniejsze elementy, figury czy pozy, których były trudne, a nawet niemożliwe do wykonania – udało Ci się wykonać na sesji!

3. Nowy cel i motywacja.

Sesja potrafi nadać dodatkowy cel naszej pracy – trenujesz sport, w którym istotna jest kompozycja Twojej sylwetki bądź perfekcja ruchu? Dobrze wiemy, że doskonalenie takich elementów zajmuje sporo czasu, a wcześniej umówiona sesja potrafi nam dodać motywacji do ich osiągnięcia.

4. Przygotowanie do zawodów.

Realizacja sesji zdjęciowej może być świetnym doświadczeniem, jeśli planujesz startować w zawodach. Zarówno do zawodów, jak i sesji musisz się przygotować, a następnie występuje spory stres i emocje. Na sesji możesz w bezpiecznych warunkach się sprawdzić, możesz spróbować, przetrenować, a następnie zaadaptować. W końcu w obu przypadkach zależy nam na jak najlepszych efektach.

5. Reklama.

Jeśli jesteś trenerem, instruktorem bądź zawodnikiem, to stworzenie zdjęć, które pokazują Twoją pasję, pracę będą idealnymi materiałami do promocji swojej marki. Pochwalisz się swoimi efektami oraz progresem, skuteczniej przyciągniesz do siebie potencjalnych klientów oraz pokażesz, że jesteś profesjonalistą w tym, co robisz.

Oczywiście pamiętajmy, że sesja zdjęciowa powinna być dopasowana do Twojego brandingu oraz grupy docelowej. Jeżeli jesteś trenerem bądź instruktorem, który przykładowo celuje w osoby, które chcą poprawić swoje zdrowie oraz popracować nad sylwetką, to lepszym wyborem będzie wykonanie sesji w jasnym, budzącym zaufaniu stylu. Jeśli natiomiast chcesz współpracować z osobami, które są zawodnikami, to możesz się pokusić o bardziej mroczny klimat.

Wykonane zdjęcia również idealne nadają się do używania w grafikach promocyjnych bądź w voucherach albo wizytówkach. Uwierzcie mi – graficy Wam podziękują. Sprawdzą się również jako zdjęcie do artykułów na bloga.

Podsumowanie

Sam zajmuję się sportem od lat i zaprezentowałem przykłady na podstawie swojego doświadczenia. Może macie jeszcze jakieś przykłady, z którymi chcielibyście się podzielić w komentarzach? Oczywiście powodów może być jeszcze więcej, ale jeśli czujecie się zmotywowani na wykonanie sesji to pamiętajcie, że każdy fotograf zajmuje się konkretną specjalizacją i tematyką. Jeśli zależy Wam na dobrych efektach i konkretnym stylu, to wybierajcie osoby, których styl jest jak najbliższy Waszej koncepcji. A jeśli podoba Ci się mój styl – to zapraszam do umawiania się na sesję.

 

Przeczytaj również: jak przygotować się do sesji?

UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ SESJĘ